oppetHus

  • Home
  • Blog
  • Ron Gaunt kommer till Sverige...Igen!

Ron Gaunt

Vi har nåtts av den glada nyheten att Ron Gaunt, en av grundarna till K9 Nosework, kommer att komma till Sverige igen redan nu till sommaren 2015. Ron besökte oss i November 2014 och hans besök var mycket uppskattat, och Ron var hedersdomare i den första Noseworktävlingen i Sverige som hölls hos oss på Nya Varvets och Göteborgs Hundskola.

Ron Gaunt

Vi har nåtts av den glada nyheten att Ron Gaunt, en av grundarna till K9 Nosework, kommer att komma till Sverige igen. Ron besökte oss i November 2014 och hans besök var mycket uppskattat, och Ron var hedersdomare i den första Noseworktävlingen i Sverige som hölls hos oss på Nya Varvets och Göteborgs Hundskola.

Givetvis kommer vi att återkomma med antalet tillgängliga platser samt var, när och hur besöket kommer att äga rum. Vi hoppas att även detta besök kommer att avslutas med en tävling som blir lika uppskattad som den förra.

Skriv utE-post